log in

Výsledky a úspěchy

Ukončení sezóny 2021 bylo pro kojetínské sportovce úspěšné

Letošní sezónu závodů v rychlostní kanoistice jsme uzavřeli v Ostrožské Nové Vsi na tradičním Novoveským přespoláku, který byl zároveň posledním závodem Velkomoravské ligy.

Dopolední pádlování provázelo slunečné počasí s chladným protivětrem, závodilo se podle kategorií na trati 2km a 5km. Hladinu jezera Čtverec brázdilo ve třech startovních blocích celkem dvaasedmdesát lodí.

Naše nejstarší  benjamínka A  Daniela Chovancová  skončila na krásném 4. bramborovém místě. Benjamínek A Oscar Šrámek si vypádloval 5.místo a benjamínci B ovládli v Ostrožské Nové Vsi kojetínští kajakáři na minikajacích, zlato si vylovil na 2km trati Tobiáš Skalka a stříbro Jaromír Němeček. Nejmladší kajakáři, borci z Kanoistiky Kojetín obsadili stupínky vítězů a to zlato Josef Vymětal, stříbro Michal Klapil a bronz bral Matěj Skalka.

Na 5km trati závodily žačky a dorostenky ve spojené kategorii, což byla pro naše žačky nevýhoda, ale i  tak jsme získali krásná umístění, naše Klára Zendulková skončila na druhém místě, hned po nejrychlejší  dorostence z Lodních sportů Brno, Anně Tvrdoňové a kojetínská Julie Hastíková dojela pátá.

Mezi nejrychlejší kajakáře v kategorii starších žáků patřil Tomáš Havlíček s krásným třetím místem, v mladších žácích zabodoval Tomáš Řihošek, který získal stříbro a na 5. místě skončil Dominik Hošek. Dorostence ovládl s přehledem Ondřej Hirsch.

Odpolednímu běhání předcházelo šplhání na tyči, které se těšilo velkému zájmu. Do soutěže se zapojilo 67 přítomných, z nichž absolutně nejrychlejších časů dosáhli domácí z ONV.

Naše děvčata si vyšplhala 6. místo (Klára Zendulková) a 15. místo (Daniela Chovancová).

Kluci obsadili 10. místo Ondřej Hirsch, 13. místo Tomáš Havlíček, 14. místo Tomáš Řihošek, 24. místo Michal Klapil a 28. byl Josef Vymětal.

Posledním programem závodu byl běh, celkem 105 běžců a běžkyň absolvovalo závody na tratích u jezera Čtverec, medaile si vyběhli Josef Vymětal - bronz, Tobiáš Skalka - zlato, Karolína Němečková - bronz, Klára Zendulková - stříbro, Tomáš Havlíček - stříbro a Ondřej Hirsch - stříbro.

Krásný podzimní den u vody doplnilo také vyhlášení vítězů Velkomoravské ligy za rok 2021.

Z 11. bodovaných moravský oddílů jsme skončili na krásném třetím místě, v jednotlivcích jsme měli tato zastoupení: K1 nejmladší benjamínek E - Matěj Skalka, benjamínka C - Anna Řihošková, benjamínek B - Tobiáš Skalka, žačka starší - Klára Zendulková a kanoista - žák starší Robin Hirsch.

Teď už nás čeká zimní příprava a testy do SCM  (středisko cílené mládeže), kde jsou vyzváni z našeho oddílu: Ondřej Hirsch, Robin Hirsch, Tomáš Kapoun a Klára Zendulková, což považujeme za velmi velký úspěch v tak velké konkurenci v rámci celé ČR.

Přejeme všem hodně úspěchů.

 

Kanoistika Kojetín

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286