log in

Základní informace

ZÁKLADNÍ INFORMACE - KANOISTIKA KOJETÍN


Naše VIZE
V současnosti se klub snaží o koncepční rozvoj vodních sportů, a to jak na závodní úrovni, tak na úrovni rekreační.
Naše vize je naplňována postupně a vzhledem k naší dlouholeté a úspěšné tradici jsme jako klub již mnohého dosáhli.
Naši největší prioritou jsou děti, proto se jim snažíme vytvořit co nejlepší podmínky a přitáhnout je k vodním sportům, ukázat jim jejich krásu a pokusit se rozvinout jejich potenciál.

"A to se nám zatím daří, důkazem je náš závodník Jirka Minařík, který již poněkolikáté reprezentuje ČR na mezinárodních závodech. V roce 2018 dosáhl Jirka velkého úspěchu, kdy se stal mistrem Evropy v kategorii C2 v Auronzu, což mu zajistilo vstupenku na Mistrovství světa, kde získal 3. místo v C2 v bulharském Plovdivu a ve stejném roce se pak účastnil Olympijských her mládeže, na kterých velmi úspěšně potvrdil svůj potenciál velkého závodníka a postavil se na třetí stupeň bedny v kategorii C1 v Buenos Aires. V roce 2019 pak Jirka stvrdil svůj úspěch druhým místem na Mistrovství Evropy v kategorii C1 v Račicích a druhým místem na Mistrovství světa v kategorii C1 v Rumunsku. Kromě Jirky máme ve svých řadách i další nadějné závodníky, kteří byli vybráni do SCM.
Intenzivně se snažíme rozšířit řady našeho závodního družstva, a to zejména v nejmladších kategoriích - tedy děti od 6 let, kdy jsou ideální předpoklady
pro rozvoj motoriky a fyzické kondice."

ZÁZEMÍ
Zázemí Kanoistiky Kojetín se pro rozvoj vodních sportů nachází na ideálním místě a poskytuje tak optimální podmínky pro tyto aktivity.
Samotný areál Loděnice Kojetín je situován na soutoku řeky Moravy a Mlýnské strouhy a v jeho těsné blízkosti se nachází další 3 řeky - Lesní Bečva, Valová a Haná.

KVALITA
Z hlediska kvality vodního prostředí pro vodní sporty a délky sjízdné trasy se jedná o středisko s bezkonkurenčními podmínkami na Moravě a patří mezi 3. nejlepší v rámci celé ČR.

ODVĚTVÍ
- Rychlostní kanoistika
- Dračí lodě
- Vodní turistika
- Houseboating

ČLENOVÉ
Počet registrovaných členů ve všech odvětvích se pohybuje okolo 100, zároveň máme mnoho příznivců a taktéž spolupracujících rodičů dětí závodního družstva.
Tato základna v kombinaci s ideálními vodními podmínkami nám umožňuje pořádání sportovních akcí nejvyšší úrovně.

POŘÁDÁME TYTO VELKÉ AKCE 
- Moravský pohár - v roce 2016 se uskutečnil 55. ročník, zúčastnilo se 18 klubů, z toho 4 zahraniční,  216 závodníků, z nich nejmladšímu bylo 5 let a nejstaršímu 89 roků.
- Mistrovství republiky v dlouhých tratích
Festival Dračích lodí - závody dračích lodí pro FUN skupiny přátel, pro školy, závody dětských domovů
Pohár škol v dračích lodích
Celomoravské soustředění rychlostních kanoistů - ideální vodní podmínky v Kojetíně přitahují pro trénování významné moravské kluby
- Příměstské tábory pro děti sportem dotčené i nedotčené

CO PLÁNUJEME?
Plánujeme věnovat se i nadále práci s dětmi a nabídnout jim co možná nejlepší podmínky pro jejich zdokonalování. S tím souvisí i dokončená rekonstrukce Loděnice Kojetín a jejího areálu a rozšíření areálu o další plochu, kterou plánujeme využít pro sportovní akce i další aktivity.

 

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286