log in

Historie

Historie Kanoistiky Kojetín má již 65-ti letou tradici.


1951:

První schůze klubu se konala 11. listopadu 1951 a začínalo se v 15 lidech. Během prvních let fungování docházelo k postupnému rozvoji jak vodní turistiky, tak zejména rychlostní kanoistiky. Již v prvních letech fungování se dostavili úspěchy, a to jak v mládežnických kategoriích tak i kategorii dospělých. Již v roce 1957 jsme jako klub získali první titul na přeborech Československa.

1961:
V roce 1961 jsme v tomto složení poprvé vyhráli Moravský pohár dorostu, který se hodnotil samostatně.Vítězný tým byl v této sestavě (viz foto níže)

Horní řada
Hrudík Rudolf, Finger Rudolf, Ticháček Miloš, Zaoral Ladislav, Polišenský Mir., Flora Jan, Macháček Olda, Malovaný František, Lužný Jar., Suchomel Jiří

II.řada
Sýkora Jar.,Pospíšil Jar, Mezník, Gregor Rost., Uhlíř Vladimír,Zapletal Vlastimil

Sestava dívek:
Řezáčová Vladimíra, Šišková Jiřina, Vrbová Jiřina, Štětkářová Jiřina

Sedící:
Ševčík Zdeněk, Řezníček Miloš, Žídek Jaroslav, Hájek Zdeněk, Borovka Vít, Kučírek Jiří

Vedoucí družstva: Vožda Gustav

1963
V roce 1963 se celé naše dorostenecké družstvo stalo druhým nejlepším celkem v Československu, když na přeborech v Praze získalo tři I. místa, pět II. míst, dvě III. místa a další umístění ve finále.

1960-1970
Také další generace dělaly čest jménu kojetínské kanoistiky. Na rozhraní 60. a 70. let se zrodily přebornické tituly, první juniorští reprezentanti a též mistři republiky v dresu Dukly a středisek vrcholového sportu.

1975
V roce 1975 přichází nová vlna mladých. Z přeboru žactva v Jablonci přivážejí všichni účastníci, kteří se sem probojovali, zlaté medaile. Jejich úspěchy se pak promítají v dalších letech do vynikajících výsledků v mladším i starším dorostu a znovu v juniorské reprezentaci. Z líhně 70. let je pět závodníků přijato do střediska vrcholového sportu při ministerstvu školství v Praze. Celkový počet žákovských a dorosteneckých titulu federálních i národních dosáhl čísla 43.

1976
Podmínky pro rozvoj kojetínské kanoistiky byly vylepšeny o ustavení tréninkového střediska mládeže s profesionálním trenérem v roce 1976. Za několik let existence tohoto střediska se několikanásobně rozrostl lodní park a rozšílila se metodická pomoc mladým talentovaným závodníkům z celé střední Moravy.

1991
Za největší sportovní úspěch kojetínské kanoistiky považujeme bronzovou medaili z mistrovství světa našeho odchovance Karla Hrudíka, kterou získal v Paříži v roce 1991 jako člen posádky reprezentačního čtyřkajaku.

2005
V roce 2005 vznikla v rámci Kanoistiky Kojetín první posádka Dračích lodí, která odstartovala další velice úspěšnou etapu našeho klubu. Kojetínské posádky v tomto odvětví dosahují vynikajících výsledků, a to i na mezinárodní úrovni. Členové Kojetínské Kanoistiky se pravidelně dostávají do národních reprezentačních posádek jak v mužské, tak ženské kategorii. Na minulých národních šampionátech se členové Kanoistiky Kojetín podíleli na zisku nejcennějších kovů jak na mistrovství Evropy, tak na mistrovství světa.

2015
Současně dále na velice dobré úrovní funguje mládežnická rychlostní kanoistika, kde patříme mezi 5 elitních klubů v České republice. Jen v sezoně 2015 dosáhli naši svěřenci na mistroství ČR v Račicích 7 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových medailí. Tímto jsme opět potvrdili příslušnost k elitním klubům a zároveň se potvrdila stoupající úroveň našeho závodního družstva.

2016
Probíhá rekonstrukce Loděnice Kojetín, bourání staré loděnice, stavba nové hlavní budovy.

 

Životaschopnost kanoistického oddílu, vždy byla a je podmíněna tím, čím tento oddíl vznikl - vodní turistikou. Sjížděly se řeky Morava, Bečva, Svratka, Dyje, Vltava, Labe,…..

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286