log in

Svěřenci Kanoistiky Kojetín uspěli na mezinárodní regatě na Slovensku

Rate this item
(1 Vote)

Ve dnech 24. -26. května 2019 se na Slovensku konala tradiční Regata Piešťany.

Jedná se o jeden z nejvýznamnějších závodů v rámci rychlostní kanoistiky pro dorostence a juniory.

Regaty se zúčastnilo celkem 15 států. Za českou republiku se zúčastnilo 22 závodníků, kteří celkem vybojovali 7 medailí. Pro kojetínskou kanoistiku je obrovským úspěchem, že 4 z těchto 7 medailí putují do Kojetína.

O účasti na mezinárodních závodech rozhoduje reprezentační trenér mládeže Pavel Hottmar na základě výsledků nominačních závodů v rámci Českého poháru.

Z Kojetína si pozvánku vydobyli Jiří Minařík, již zkušený závodník - mistr Evropy, bronzový z mistrovství světa a bronzový z Olympijských her mládeže v Argentině.

Poprvé v životě si reprezentační dres oblékl i Miroslav Kapoun.

Od Jirky se již tradičně hodně očekávalo a on dokázal očekávání naplnit.  Startoval ve 3 disciplínách C1 500, C1 1000, C4 500 - všechny je vyhrál. Domů si tedy dovezl 3 zlaté medaile a sám tak zařídil téměř polovinu Českého medailového zisku.

Miroslav Kapoun prozatím nedosahuje takové výkonnostní úrovně jako Jirka a již pozvání do reprezentace pro něj byl velký úspěch.

Na tratích K1 1000 a K1 500 se mu nepodařilo postoupit do finále a i jeho odstup na úplnou špičku nebyl malý.

Jeho hlavní disciplínou však byla soutěž deblkajaků K2 1000, K2 500 kde se s finálovou účastí počítalo. S parťákem Radkem Valsou ze Sedlčan nakonec obsadili 5 místo na 500m  a 4 místo na kilometr. Obrovské překvapení se ale odehrálo na olympijské trati K4 500 kde se České posádce ve které seděl Valsa, Truhlář, Kapoun a Macháček podařilo ve finiši těsně přesprintovat do té doby vedoucí posádku a závod tak pro sebe i naši republiku vyhrát.

 

Vážení Koječáci a obyvatelé přilehlých obcí – Náš klub Kanoistika Kojetín v současnosti prožívá historicky nejlepší období. Dosahujeme fantastických sportovních výsledků a to i na mezinárodní úrovni. Disponujeme asi nejlepším areálem a přírodními podmínkami v celé republice.

Máme velkou podporu města Kojetína, Olomouckého Kraje a Českého svazu kanoistů. Tým trenérů pracuje zhruba s 50 závodníky od 5 let po juniory. Zhruba polovina našich svěřenců patří k republikové špičce.

V našem klubu děti vyrůstají ve zdravém, kamarádském a absolutně disciplinovaném prostředí.

Rychlostní Kanoistika je individuální sport kde téměř neexistují úrazy a zranění a naše sportovní příprava vede k nevídané fyzické a duševní zavilosti a houževnatosti.

 

Dejte dětem šanci takto vyrůst, klubu dejte šanci maximálně rozvinout potenciál, který se ve všech dětech skrývá, a přidejte se k nám. 

Přihlaste své děti, vnuky a kamarády do našeho klubu. A to již od nejútlejšího věku.

 

Na léto pro děti připravujeme v našem areálu příměstský tábor, kde chceme děti seznámit s naším sportem a vytvořit jim prostředí plné her, sportu a zábavy. Je to ideální příležitost jak začít.

                                                                                                                                                            

 

Miroslav Kapoun

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286