log in

Smolný začátek Mistrovství ČR na dlouhých tratích

Rate this item
(1 Vote)

Smolný začátek Mistrovství České republiky na dlouhých tratích

Ve dnech 27. – 28. 4. 2019 se konalo MČR v rychlostní kanoistice ve 270 km vzdáleném jihočeském městě Týn nad Vltavou.

Doprava na mistrovství byla vskutku smolná. Na jednom z vleku vezoucím lodě se přetrhl vázací popruh. Uvolněná loď pod náporem větru uletěla na krajnici vozovky. Tuto neobvyklou situaci žádný z řidičů Kanoistiky Kojetín nepředpokládá a za posledních dvacet let se toto nestalo. Bez povšimnutí pokračoval řidič dál a asi po deseti kilometrech byl upozorněn dojíždějícím vozem na tuto nemilou skutečnost. Loď byla natolik poškozená, že start našeho nadějného kanoisty Robina Hirsche byl ohrožen.

Při příjezdu do Týna nad Vltavou se nám rozkryl pohled na majestátnou jadernou elektrárnu Temelín, která svým posazením na pahorkatině dominuje celému okolí.

Mistrovství ČR začalo v 10.00 hodin závodem benjamínků (8 – 12 let) na trati v délce 2500 m. Starší závodníci startovali na trati 5000 m.

Postavili jsme si oddílový stan na břehu řeky Vltavy, kde nás v průběhu závodů mohlo navštívit 752 závodníků ze 43 oddílů.

Dopolední sobotní atmosféra byla velmi napjatá, protože se jednalo o první závod celorepublikového klání, které prověřilo důslednost a pevnou vůli při zimní přípravě kanoistů, kanoistek, kajakářů a kajakářek.

Hned první závod nám potvrdil kvalitní zimní přípravu v Kojetíně, neboť jsme v závodě šedesáti závodníků obsadili 2., 9. a 21. místo. Další velkou radost a zklidnění v řadách trenérů a rodičů přinesl následný závod K1 žáků, kdy Ondřej Hirsch vystoupil na bronzový stupeň a Pavel Kapoun si odnesl bramborovou medaili v konkurenci sedmdesáti pádlujících.

V nastoleném výsledkovém trendu jsme pokračovali celou sobotu, kdy zlaté koření přinesla na mK1 benjamínka Klára Zendulková. V osmnácti sobotních závodech jsme celkem sedmkrát dosáhli na ceněné kovy.

Nedělní chladné a větrné ráno zahájily deblové disciplíny K2 benjamínci, ve kterém vyhrála loď kojetínských barev s posádkou Tomáš Kapoun a Martin Chovanec. Třicet minut poté do cíle dorazila modrobíločervená loď s číslem 58 ve složení Ondřej Hirsch a Pavel Kapoun na prvním místě v kategorii K2 žáci. Výkřik „konečně“ z úst Ondřeje Hirsche završil prolomení sportovní smůly. Pravidelný čtenář Kojetínského zpravodaje si zajisté vzpomíná na loňské Mistrovství ČR a sportovní tragédii, kdy tato posádka chytla na kormidlo igelitový pytlík, který je stál medaili z MČR a cenné body do Českého poháru.

Odpoledne tekly slzy proudem maminkám při závodu K2 benjamínky, kdy pomyslnou cílovou pásku proťala posádka ve složení Julie Hastíková a Klára Zendulková, které nenašly přemožitelky na trati 2500 m s obrátkou.

Velmi důležitý závod pro nominaci na Mezinárodní Regatu v Piešťanech, která se koná 25. 5. 2019 (ve stejném termínu jako Moravský pohár v Kojetíně) a kde se účastní všechny evropské státy, dopadl na jedničku pro Miroslava Kapouna, který vyhrál v kategorii K2 dorostenci společně s Radkem Valsou z TSE (Tatran Sedlčany).

S nominací v kapse a s osmnácti cennými kovy jsme se vydali na zpáteční cestu domů. Naši ostražitost prověřila drobná kolize při střetu osobního auta s naším vlekem. Ale ani tato závěrečná dávka smůly nezkazila chuť do dalších tréninků.

 

 

 

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286