log in

Reportáž ze soustředění Kanoistiky Kojetín v Srbsku

Rate this item
(1 Vote)

Reportáž ze soustředění Kanoistika Kojetín v Srbsku

Vážení čtenáři, Koječáci a příznivci. Posílám krátkou reportáž ze soustředění svěřenců Kanoistiky Kojetín v Srbsku.
Tým trenéru, pro přípravné soustředění našich mladých kanoistů tentokrát vybral Srbsko.
Jak jistě víte, Srbsko není členem Evropské Unie a je to znát. V porovnání s ČR je to země výrazně chudší a méně rozvinutá. Všudypřítomný značný nepořádek, zchátralá města, neudržované silnice, poničená příroda – na druhou stranu jsme „ujeli zimě“ jsou tady velice přátelští lidé, vynikající kuchyně a na naše poměry hodně levno.
Takže pro rozpočet našeho klubu příznivé místo a pro naše svěřence přímo ideální pro mentální i fyzickou přípravu.
 
Po počátečním kulturním šoku našich dětí jsme se pustili do trénování. Trénujeme na slepém rameni řeky Tisa v přírodní rezervaci Tiha Tisa, v blízkosti soutoku s Dunajem. Teploty se pohybují od 15 do 25 stupňů a voda je zde lehká a rychlá.
 
Náš tým se skládá ze 3 tréninkových skupin:
  • Nejstarší skupina ve věku 14 – 17 let

Ta nastoupila už v plné kondici - celé skupině se totiž podařilo v rámci Českého poháru 2018 dostat do mládežnického reprezentačního družstva, kde jim reprezentační trenér Pavel Hottmar (bývalý úspěšný reprezentant, účastník olympijských her a medailista z MS a ME) plánuje a svaz hradí tréninkové kempy. Naši svěřenci tak již nad běžné tréninkové dávky absolvovali dvě týdenní soustředění. Jedno zimní v Krkonoších – „běžecké lyžování“ a jedno jarní v Itálii „pádlovací“ v oblasti Lago di Grada. Trénovanost těchto našich členů je patrná a věříme, že se odrazí v letošních výsledcích a podaří se nám uspět.

  • Prostřední skupina ve věku 11 – 14 let

Pro tu je to letošní první „pádlovací“soustředění a začíná se připravovat o boj o umístění v rámci českého poháru, které jim může přinést pozvánku do mládežnické reprezentace.

  • Nejmladší skupina 8 – 11 let

Pro většinu jejich členů je to poměrně náročná premiéra a vůbec poprvé opustili na tak dlouho své milující maminky. Zároveň se museli podrobit přísné disciplíně a náročnému režimu. Nejmladší děti jsou velice přizpůsobivé, takže vše zvládají výborně. Problém mají snad jen se zákazem používání mobilních telefonů. 

Tréninkový plán je prostý:
Soustředění na začátku sezony jsou po zimní silové přípravě zaměřená na rozvoj vytrvalosti a rychlostní vytrvalosti, čehož se dosahuje značným tréninkovým objemem při nižší tréninkové intenzitě – tepová frekvence mezi 140 – 160 údery srdce za minutu. Každý tréning začíná během a rozcvičkou a je zakončen u skupiny 1 posilováním a u všech pak strečinkem.  
 
Standardní den probíhá následovně
7:00 budíček
7:15 první fáze tréningu, kde trénujeme čistě techniku pádlování v rozmezí 5 – 8 km
8:30 máme snídani, jak jsem již zmínil, jídla je tu hodně, je kvalitní a chutné
10:00 druhá fáze tréningu. Při té již jde o objem a nájezd činní 10 – 15 km
12:00 oběd
15:00 třetí fáze tréningu. Opět jde o nájezd a kvalitu záběru cca 10 – 15 km
18:00 večeře
21:00 večerka – na rozdíl od běžných letních táborů, jsou naši svěřenci disciplinovaní a v tuto dobu již kómaticky spí a to i bez upomínání
 
Takže milý Kojetíně, věříme, že jednou někdo z nás vyhraje Olympiádu, tak tady dřeme jako koně, všechno nás bolí, jsme totálně unavení a jsme u toho šťastní.
A vy kojetínští rodiče nám v tom pomozte, podpořte náš tým - pošlete Vaše děti pádlovat, rádi je uvítáme mezi sebou.
 
Miroslav Kapoun

 

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286