log in

Olympijské naděje 2017

Rate this item
(0 votes)

Olympijské naděje rok 2017.
Ve dnech 15 - 17.9.2017 se konal závod Olympijských nadějí tentokráte v ČR olympijském centru v Račicích. Letošního závodu se účastnilo 797 závodníků z 33 států světa včetně Austrálie a Nového Zélandu, USA a Kanady, Tuniska, Singapuru či Japonska nebo Argentiny. Česká republika pod vedením reprezentačního trenéra Pavla Hottmara vyslala do boje 50 českých zástupců rychlostní kanoistiky z řad kajakářek, kajakářů, kanoistek a kanoistů. Celkem na všech tratích 1000m., 500m., 200m., ČR získala celkem 17 medailí.
Kanoistika Kojetín byla zastoupena na tomto nejvýznamnějším závodě ve věkových skupinách narozených v roce 2000, 2001, 2002 jediným zástupcem a to Jiřím Minaříkem /2002/.
Jiří Minařík, syn Jiřího a Ladislavy Minaříků je velmi talentovaný a zavilý kanoista. V pátek Jiří závodil na jeho oblíbené trati 1000m., kde z rozjížďky postoupil jako jediný přímo do finále. Ve finálové jízdě zúročil veškeré najeté km na naši milované řece Moravě a s odstupem cca 2 lodí dojel do cíle pro zlatou medaili. Za hodinu závodil ve složené posádce C2 společně s Jiřím Zalubilem z Ostrožské nové Vsi v závodu ročníku 2000. Zde si společně vybojovali stříbrné medaile. Sobota patřila 500m. trati. Tato trať je taky Jirkova oblíbená a tudíž zopakoval páteční scénář. Z rozjížďky postoupil jako jediný z jízdy přímo do finále kde zvítězil. Neděle patří 200m traťi. Trať 200m. Jiří ji netrénuje, nemáme v plánu tudíž zde závodit. Nakonec se Jiří nechá přesvědčit a závodí. V ranních rozjížďkách se jako jedinný z jízdy opět probojuje do finále a ve finále vítězí. V takový úspěch jsme nikdo nedoufali. ČR má z tohoho závodu 17 medailí a Jiří Minařík z Kojetína přispěl 4 z nich. Při samotných finálových jízdách jsme Jiřího sledovali přes počítače, chytré telefony nebo osobně přímo na místě. Tyto silné chvíle dojmuly jak rodinné příslušníky, tak trenéry /František Krejčiřík, Aleš Zendulka/ tak i reprezentačního trenéra Pavla Hottmara.
Jiří Minařík je sportovní i lidský fenomén, dokazuje nám všem, že sport má smysl.
Přijďte se podívat do Kojetínské loděnice jak trénuje Jiří Minařík spolu se svými 35 kamarády na naší řece Moravě.

 

 

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286