log in

65.ročník Kanoistiky Kojetín a vítězné tažení kojetínských kanoistů

Rate this item
(3 votes)

Vítězné tažení kojetínských kanoistů v roce 65.výročí založení oddílu rychlostní kanoistiky.


Od počátku května není pro rychlostní kanoisty volný víkend, který by nevěnovali závodění. Na domácím závodě Memoriálu Karla Fojtácha, jehož ročník se jel po 58. se radoval kolektiv z celkového vítězství s počtem bodů 365,5, před druhým Spartakem Přerov s 250,5 bodu a třetím oddílem ze Slovenska ŠK kajak Moravany. Přes počet odjetých ročníků závodu se to domácímu oddílu podařilo vyhrát pouze 4x, z toho dvakrát v posledních letech, což svědčí o narůstající výkonnosti a obsazenosti kategorií jak na kajaku tak i na kanoích.

Minulý víkend se konal na račickém kanále kvalifikační závod pro reprezentaci na juniorských mistrovství Evropy a světa. Naše největší naděje pro zařazení do juniorské reprezentace Antonín Hrabal splnil své předpoklady a po druhém a třetím místě je nominován pro Mistrovství Evropy, které se bude konat v bulharském Plovdivu v polovině července. Jak chutná reprezentace se přesvědčil i teprve 14letý žák Jiří Mlynařík na C1 při závodech mladých reprezentantů okolních zemí, kde mezi dorostenci v závodě na 500m obsadil 3.místo. Na račickém kanálu ve své katagorii však zvítězil nad domácími soupeři svém každém startu na 200,500 i 1000m rozdílem třídy. Můžeme poděkovat i všem dalším závodníků za dobrou reprezentaci oddílu, který si připomene svůj 65.rok trvání oddílu  kanoistiky na srazu bývalých a dnešních členů dne 2.7. 2016 v prostorách loděnice.

 

Popřejme mladým závodníkům Kanoistiky Kojetín na dalších závodech v Přerově a Hranicích hodně úspěchů a dobrou náladu.

Miroslav Polišenský

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286