Mistrovství ČR na dlouhých tratích - Ústí nad Labem

Rate this item
(6 votes)

MISTROVSTVÍ ČR NA DLOUHÝCH TRATÍCH - ÚSTÍ NAD LABEM

Tradiční Mistrovství České republiky na dlouhých tratích zavítalo tentokrát do Ústí nad Labem. Zde závodilo 41 oddílů se 642 závodníky. Z Kojetína vyrazilo 21 závodníků a 4 trenéři. Počasí bylo velmi proměnlivé, chvíli sněžilo, pršelo, padaly kroupy, foukal ostrý vítr a myslím si, že možná na 5 sekund vysvitlo slunce. I přes tyto obtíže kojetínští závodníci vybojovali 10 zlatých, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile.

Kojetínští borci se na tento závod připravovali od 1. února. Trénovali 1x až 3x denně. Starší závodníci stihli natrénovat okolo 700 km na vodě a 200km na suchu a naši malí benjamínci 450 km a naběhali 100 km.

Největším překvapením byl závod žáků, kde kojetínský Miroslav Kapoun obsadil 1. místo. Byla to krásná ukázka pevné vůle a vytrvalosti. Mira od začátku vedl závod, avšak kvůli malé potyčce v obrátce se propadl na 4. místo a nabral 100m ztrátu na špičku závodu. Mira to nevzdal a závod vyhrál, i když ho to stálo “obrácený žaludek“.  A jako důkaz špatného počasí použiji Antonína Hrabala, kterému do lodi nateklo tolik vody, že ji utopil. Toto byla jen malá ukázka, jak jsou dlouhé tratě tvrdé závody a bojuje se do posledních setin a centimetrů. Oproti sprintu, kde si každý jede ve své dráze, je to celkem kontaktní závod, tím nemyslím, že by tekla krev, ale pár děr v lodích a nespočet okoupaných závodníku se našlo.

Myslím si, že město Kojetín a jeho občané by měli být hrdí na naše závodníky, protože málokterý kojetínský klub je tak úspěšný a respektovaný jako ten náš, ba dokonce nejlepší na Moravě a jeden z nejlepších v ČR. Reprezentační trenér Pavel Hottmar, mimo naše 3 reprezentanty, si začal vyhlížet dalších pár dětí, které by si později vzal pod svá křídla.

Další závody nás čekají za 14 dní v Olympijském centru Račice, kde naši kanoisti a kajakáři budou závodit na 2 000m, 1 000m, 500m a 200m. I když by si přáli chvíli volna, tak hned zítra budou trénovat na 120%.