log in

Kojetín má Mistra Evropy v olympijské disciplíně

Rate this item
(1 Vote)

 

Kojetín má Mistra Evropy v olympijské disciplíně.

Dne 30.6.2018 v 10.10 hod. se stal historický úspěch pro Kanoistiku Kojetín. „Koječák“ Jiří Minařík, člen Kanoistiky Kojetín, s Jiřím Zalubilem z Ostrožské Nové Vsi se stali juniorskými Mistry Evropy na olympijské trati v kategorii C2 1000m v Italském horském městečku Auronzo di Cadore.

  

Část rozhovoru s Mistry Evropy 

„Závod byl těžký, hodně těžký, ale stál za to,“ říká Jiří Minařík z Kojetína. V začátku jsem měl dost nervy, protože všichni hodně vypálili. Poslední třístovku jsme to začali dohánět a dali jsme do toho úplně všechno. Šli jsme do vedení a tak to i zůstalo.“ Zadák Jiří Zalubil z Ostrožské Nové Vsi dodává: Už před pětistovkou do toho Jirka hrábnul. Na poslední třístovce jsem viděl, že vepředu jsou už jen tři lodě a my pořád jedeme dopředu. Už jsem to jen tlačil, co to šlo, a nakonec to vyšlo.“

  

 

Jedná se o obrovský úspěch, jak pro Jirku, Náš oddíl Kanoistiky Kojetín, tak i pro město Kojetín. 

Rychlostní kanoistika zůstává velice skromným, přátelským a přírodě blízkým sportem, nezatíženým skandály ani manýry hvězd. Zároveň se však v současnosti jedná o Náš jednoznačně nejúspěšnější olympijský sport, kdy pravidelně reprezentace ČR vozí medaile z mistroství světa i olympiád. 

V cirka 70 leté historii Kojetínské Kanoistiky se jedná o Náš dosavadní největší úspěch. Zároveň doufáme, že zdaleka ne poslední a já věřím, že při troše štěstí budeme Jirkovi za pár let držet palce na Olympiádě. 

Kanoistika Kojetín patří v současnosti k výsledkově nejlepším klubům v rámci ČR. V našem klubu momentálně trénuje asi 40 dětí, z nichž 7 – 10 vykazuje fyzické a charakterové předpoklady, které jim dávají šanci uspět podobně jako Jirka. Extrémně vysoká úroveň tohoto sportu znamená, že kojetínští svěřenci patřící do špičky v rámci České Republiky zároveň patří do špičky světové.

V posledních 3 letech se nám za významné podpory města Kojetína, Olomouckého kraje a Českého svazu kanoistů podařilo vybudovat špičkové sportovní zázemí pro Naše svěřence, kde se snažíme na principech dobrovolnictví a disciplíny v dětech rozvíjet nejen soutěživost, ale především je vedeme k zavilosti a houževnatosti.

Tento Jirkův úspěch bychom rádi využili k náboru nových dětí do Našeho klubu, veškeré podrobnější informace naleznete na Našich stránkách www.kanoistika-kojetin.cz. Máme v loděnici bezva partu jak dětí, tak dospělých a o každého svěřence se rádi postaráme.

Zároveň Vás zveme 22. - 23. 9. do Kojetínské loděnice na závody Českého poháru v rychlostní kanoistice, kde bude Jirka závodit včetně kompletní mládežnické špičky. Republikové závody nejvyšší kategorie se konají v Kojetíně po 25 leté odmlce a lze očekávat na 900 závodníků.

 

Miroslav Kapoun

 

 

Log in or create an account

Jsi členem Kanoistiky Kojetín a nemáš přístupové údaje? Nevadí, napiš si o přístup administrátorovi. Dušan Chovanec email: dusan.chovanec@kanoistika-kojetin.cz telefon: +420 602 154 286